جزئیات خبر

1398/6/9  |  کد خبر 279  |  چاپ  |  بازدید 115  |  برگزار کننده، گروه تانا

ضرورت حمایت دولت در حوزه صادرات/ آینده روشن صنعت نفت و گاز کشور

ایران مراسم نیوز: عضو هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران در دومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت گاز و اولین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین‌دستی نفت ایران گفت: ایران در حوزه ساخت تجهیزات رشد و جهش بسیار خوبی داشته است به طوری‌که اکنون قادریم تقریبا 80 درصد از اقلام مورد نیاز صنعت نفت را در بخش بهره برداری و بخش سرمایه ای و توسعه ای بسازیم.
به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ایران مراسم نیوز، مجتبی اسلامی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار این پایگاه خبری عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی در داخل کشور و کشورهای مقصد موجب معرفی توانمندی‌های شرکت‌های ایرانی می‌شود. در سال حدود ده نمایشگاه تخصصی حوزه نفت و گاز به صورت بین المللی در کشور برگزار می شود که در واقع اوج آن نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی تهران است.
وی تاکید کرد: عزم ملی و حکومتی و حمایت از این نمایشگاه‌ها ضروری است. دولت باید در حوزه صادرات ورود کند و مشوق هایی را تعریف، هیات های تجاری را ساماندهی و به مبحث مطالعه کمک کند. همچنین بخشی از سوبسیدهایی که اکنون به شکل مصرف گرایی عرضه می شود ضروری است در حوزه صادرات ساماندهی شود زیرا به هر میزان که به این حوزه کمک شود قطعا در آینده پاسخ بهتری دریافت می کنیم.
عضو هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران تصریح کرد: صنعت نفت و گاز صنعت اول کشور محسوب می شود و باید در این حوزه سرعت عمل بیشتری داشته باشیم و سهم بازار خود را گسترش دهیم. با وجود این‌که موانع بزرگی برای پیشرفت و توسه این صنعت وجود دارد آینده خوبی برای این صنعت می‌توان متصور بود. امیدواریم شرایط بهتر شود و از خام فروشی خارج و فرآورده‌فروش شویم زیرا بدون شک اگر به این فرصت و نعمت الهی توجه کنیم تقریبا به همه اهداف عالی نظام میرسیم.
اسلامی ادامه داد: ما اکنون در جست و جو شناسایی بازارهای صادراتی هدفمان هستیم و قصد داریم زیرساخت و اتحاد استراتژیک و همکاری‌های مشترک با کشورهای همسایه را به وجود آوریم. تلاشمان بر این اساس است که  زمینه‌های کاربرد دانش فنی ضمنی که در ایران ایجاد شده را در کشورهای مختلف جست و جو و پیاده سازی کنیم. 
وی افزود: خوشبختانه باوجود این‌که تعداد کمی از شرکت‌ها در دومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت گاز و اولین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین‌دستی نفت ایران حضور داشتند و بازدیدکننده وزارتی کمتر بود ولی با هوشیاری و درایت مجری برگزاری نمایشگاه تعدادی از شرکت های وزارتی از کشورهای مختلف حضور داشتند که ما با آن ها جلسه داشتیم و موضوعاتی ایجاد شد که پس از نمایشگاه پیگیری می کنیم تا در آینده بهره برداری کنیم.

ضرورت حمایت دولت در حوزه صادرات/ آینده روشن صنعت نفت و گاز کشور
خبرهای مشابه
نظرات