جزئیات خبر

1398/6/10  |  کد خبر 277  |  چاپ  |  بازدید 125  |  برگزار کننده، گروه تانا

رشد چشم‌گیر صنعت گاز در دهه‌های آینده/ پتانسیل گاز در راستای تبدیل به بزرگترین منبع درآمدی کشور

به گزارش تانا به نقل از ایران مراسم نیوز رییس کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در دومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت گاز و اولین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین‌دستی نفت ایران گفت: ظرفیت ها و پتانسیل کشور در صنعت گاز بسیار زیاد است، بخشی از این ظرفیت ها طی دو دهه گذشته شناسایی شده و عملیات لازم برای استخراج منابع صورت گرفته است. در همین راستا درخصوص توانمندی های صنعت حوزه انرژی کشور می توان گفت گاز ما در آینده نزدیک این ظرفیت را دارد که به بزرگترین مرکز و منبع درآمدی کشور تبدیل شود.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری-تحلیلی ایران مراسم نیوز، رضا پدیدار در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار این پایگاه خبری عنوان کرد: اهمیت برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در مقایسه با سایر نمایشگاه‌ها به اولویت‌ سیاست گذاری‌های کشور برای کسب درآمدهای ملی بر می‌‌گردد. اگر تا امروز نفت برای کشور تعیین کننده بود با توجه به ضریب کاهنده انرژی نفت در دنیا این وضعیت می‌تواند تغییر کند. گاز به لحاظ سالم بودن، ارزان بودن و آثار کمتر مخرب زیست محیطی در دو یا سه دهه آینده از رشد زیادی برخوردار خواهد بود.
وی ادامه داد: اگر امروز سبد مصرف انرژی جهان 20درصد است در دهه های  آینده سبد مصرف انرژی برای مصرف گاز به بیش از 35 درصد میرسد و سبد مصرف انرژی نفت نیز از 36درصد به 26درصد کاهش می یابد.
رئیس کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران تصریح کرد: امروز کشور ما در تهاجم تحریم است و اگر این مشکل وجود نداشت بدون شک شرکت‌های زیادی در این نمایشگاه حضور داشتند. کشورهای دارای منبابع نفت و گاز در دنیا کمتر از 30 کشور است که بخش عمده ای از این کشورها به دلیل مسائل و مشکلات ناشی از تحریم نتوانسته‌اند اکنون در این نمایشگاه حضور یابند. با رفع مشکل تحریم کشور تعاملات ما با کشورهای دارنده منایع هیدروکربنیک و سایر کشورهایی که این منابع را تبدیل به کالای ارزش افزوده می کنند بیشتر می‌شود.
پدیدار تاکید کرد: قطعا در دو دهه آینده نقش کشورها در تبدیل انرژی خام نفت و گاز به انرژی های نو می تواند برای ما سبد درآمدی بسیار خوبی تشکیل دهد.

رشد چشم‌گیر صنعت گاز در دهه‌های آینده/ پتانسیل گاز در راستای تبدیل به بزرگترین منبع درآمدی کشور
خبرهای مشابه
نظرات