جزئیات خبر

1398/4/18  |  کد خبر 237  |  چاپ  |  بازدید 75  |  برگزار کننده، گروه تانا

در راستای کاهش تصدی گری دولت و با همکاری انجمن ها و تشکل های تخصصی؛

نمایشگاه بین المللی صنعت گاز ایران با محوریت و حمایت بخش خصوصی اجرا و توسعه می یابد

رویداد تخصصی صنعت گاز کشور با محوریت بخش خصوصی و حمایت آن و همکاری انجمن ها و تشکل های خصوصی، اجرا و توسعه می یابد تا در عرصه نمایشگاه ها، تصدی گری دولت کاهش یابد.

به گزارش ستاد خبری دومین نمایشگاه بین المللی صنعت گاز ایران ( IRGS 2019 )، محمد حسن گرایی، مدیر نمایشگاه با اعلام این مطلب گفت:‌ راهبردهای تعیین شده برای شکل گیری و توسعه رویداد تخصصی صنعت گاز ایران بر مشارکت و همکاری گسترده با انجمن ها و تشکل های خصوصی و واحدهای مختلف صنعتی، بازرگانی و فناورانه فعال در بخش خصوصی تاکید دارد.

مدیر نمایشگاه بین­ المللی صنعت گاز ایران ضمن اشاره به حمایت ویژه اتاق بازرگانی، صنایع، ‌معادن و کشاورزی تهران از رویداد تخصصی صنعت گاز کشور افزود: در اجرا و توسعه نمایشگاه با انجمن و تشکل های مرتبط نظیر سازندگان تجهیزات صنعتی ایران ( ستصا )، انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران ( استصنا) ، فدراسیون صنعت نفت ایران،‌ انجمن صنعت سی ان جی کشور، انجمن خوردگی، انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی، انجمن سوخت های جایگزین، انجمن اتوماسیون صنعتی،‌ انجمن سازندگان تابلو برق همکاری داریم و با حمایت آنها دومین گام نمایشگاه برداشته می شود.

گرایی با تاکید بر لزوم نقش حضور بخش خصوصی در مدیریت و اجرای رویدادهای انرژی گفت : تنها در حوزه انرژی و به طور ویژه در صنعت نفت و گاز با تصدی و تسلط دولتی بر نمایشگاه ها از جمله نمایشگاه نفت تهران مواجه هستیم که تعریف نمایشگاه تخصصی برای صنعت گاز کشور به ابتکار بخش خصوصی و اجرای آن با پشتوانه انجمن ها و تشکل ها، گامی مهم در تحقق برنامه های کاهش حضور دولت و شرکت های زیر مجموعه آن در برگزاری نمایشگاه ­های تخصصی است.

وی همکاری ارکان مختلف بخش خصوصی در شکل­ گیری و اجرای نمایشگاه صنعت گاز را یک تجربه جدید و ارزشمند دانست و افزود: وجود نگاه تخصصی در انجمن ها و تشکل های خصوصی، زمینه تفکیک و تعریف رویدادهای متناظر با بخش های مختلف و به تبع آن کیفی تر شدن نمایشگاه نفت تهران را که به یک نمایشگاه عمومی و ناکارآمد در حوزه انرژی مبدل شده، فراهم می سازد.

گرایی حمایت معنوی بخش های مختلف دولت از نمایشگاه صنعت گاز را به دلیل جایگاه آن در برنامه های اولویت دار کشور، الزامی دانست و گفت: در این راستا، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت امورخارجه،‌ وزارت صمت و سازمان شرکت شهرک ها و سازمان صنایع کوچک بنا بر شان و جایگاه مهم خود از نمایشگاه حمایت جدی می کنند.

مدیر نمایشگاه صنعت گاز ایران با اشاره به اهمیت تفکیک موضوع حمایت معنوی سازمان های دولتی از امور اجرایی نمایشگاه ها گفت:‌ در حال حاضر فقط نمایشگاه نفت تهران است که به نوعی از سوی وزارت نفت مدیریت و از طریق شرکت دولتی ملی نفت ایران اجرا می شود و تجربه برگزاری نمایشگاه های دیگر از جمله صنعت گاز می تواند در بهبود و اصلاح فرایند موجود در جهت تامین مصالح در حوزه انرژی،‌ صنعت و نمایشگاه و تمامی ذینفعان موثر باشد.

لازم به ذکر است دومین نمایشگاه صنعت گاز ایران، 2nd int’l Iran Gas Show در مرکز نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب برپا خواهد شد و اطلاعات تکمیلی از طریق وب سایت gasshow.ir قابل مشاهده است.

نمایشگاه بین المللی صنعت گاز ایران با محوریت و حمایت بخش خصوصی اجرا و توسعه می یابد
خبرهای مشابه
نظرات