جزئیات خبر

1397/2/25  |  کد خبر 15  |  چاپ  |  بازدید 442  |  برگزار کننده، گروه تانا

نمایشگاه صنعت گاز، رویدادهای انرژی در ایران را کیفی و تخصصی تر می کند

برگزاری نمایشگاه­های تخصصی مختلف در حوزه انرژی یک ضرورت است و تعریف نمایشگاه بین المللی صنعت گاز موجب ارتقاء کیفیت و البته تخصصی تر شدن رویدادهای انرژی به میزبانی ایران خواهد بود.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه، محمد حسن گرائی، مدیر بخش داخلی اولین نمایشگاه بین المللی صنعت گاز ایران (IRGS 2018) ضمن اعلام این مطلب گفت: ضرورت برگزاری نمایشگاه صنعت گاز از دو منظر جایگاه ایران در انرژی دنیا و الزامات و استانداردهای صنعت نمایشگاهی قابل تامل و بررسی است.

گرائی در اهمیت برپایی این نمایشگاه توضیح داد: جایگاه ایران در انرژی جهان، ضرورت تعریف و برپایی رویدادهای کاملا تخصصی این حوزه راهبردی را دو چندان می­کند و صنعت گاز به دلیل رتبه برتر ایران در ذخایر تثبیت شده­ ی گاز جهان، برنامه های راهبردی کشور در برنامه ششم توسعه و سیاست های ابلاغ شده اقتصاد مقاومتی و همچنین توسعه این بخش از صنعت در کشور، دارای اولویت خاص برای میزبانی تهران از این نمایشگاه است.

مدیر بخش داخلی نمایشگاه گاز ایران در بررسی این رویداد از منظر الزامات و استانداردهای صنعت نمایشگاهی اظهار داشت: در صنعت نمایشگاهی دنیا تعریف نمایشگاه تخصصی برای موضوعات مختلف صنعتی، بازرگانی، خدماتی و ... اعم از کلان و خرد، یک امر کاملا طبیعی است و بررسی تقویم نمایشگاهی کشورها و تقویم نمایشگاهی ایران نیز موید این موضوع است. در ایران برای بسیاری از فعالیت های صنعتی، نمایشگاه های تخصصی مجزا تعریف و علاوه بر برگزاری در تهران در سایر مراکز نمایشگاهی استان­ ها نیز در سطح مطلوبی برگزار می شوند.

گرائی گفت: جایگاه صنعت گاز در ایران و توان صنعتی کشورمان در این زمینه به گونه ای است که هیچ یک از کشورهای صاحب گاز منطقه و خلیج فارس از این قابلیت برخوردار نبوده و تنها کشور روسیه با قابلیت های مشابه کشورمان، بیش از دو دهه برگزاری نمایشگاه تخصصی گاز را در برنامه نمایشگاهی خود قرار داده است.

وی ضمن اشاره به اهمیت اولین دوره نمایشگاه که نمایانگر اقتدار جمهوری اسلامی ایران است، افزود: برای برپایی هر چه بهتر این مهم، از حمایت، پشتیبانی و راهنمایی کلیه دستگاه های مرتبط دولتی و تعامل با انجمن ها، سازمان و تشکل های تخصصی و دانشگاه ها و ... استفاده خواهد شد.

وی افزود: نمایشگاه در 12 گروه تخصصی که کل زنجیره ارزش صنعت گاز را شامل می شوند برگزار خواهد شد و در تعیین گروه های کالایی و خدماتی نمایشگاه نیز تلاش شده تا زمینه بروز توانمندی­ های شرکت های داخلی در کنار صاحبان نام خارجی در این عرصه فراهم آید.

گرائی در خصوص نمایشگاه توضیح داد: این رویداد مهم در فضایی بالغ بر 20 هزار متر مربع و پیش بینی حضور بیش از 300  مشارکت کننده داخلی و خارجی برپا می شود.

خاطر نشان می شود اولین نمایشگاه صنعت گاز ایران با موافقت سازمان توسعه تجارت ایران و حمایت وزارتخانه ها و سازمان های مرتبط در تاریخ 10 تا 13 شهریور ماه در مرکز نمایشگاه های بین المللی شهرآفتاب برپا می­شود. همچنین مدارک و مستندات این رویداد از طریق سایت gasshow.ir قابل مشاهده و در دسترس است.

 

  

نمایشگاه صنعت گاز، رویدادهای انرژی  در ایران را کیفی و تخصصی تر می کند
خبرهای مشابه
نظرات